Найцікавіші функції браузера Firefox

Попри безперечну популярність браузера Google Chrome, не варто забувати про альтернативи цього продукту. Головний конкурент Chrome — браузер Firefox — справедливо вважається більш надійним, безпечнішим і менш агресивним стосовно пам’яті вашого пристрою. Тобто якщо в браузері відкрито багато вкладок, Firefox займатиме менше пам’яті й не буде сповільнювати роботу комп’ютера.

У статті — декілька вартих уваги функцій Firefox, які корисно знати, якщо ви вирішите перейти на цей браузер.

ФУНКЦІЯ «КАРТИНКА В КАРТИНЦІ»

Перегляд відео в меншому вікні під час виконання кількох завдань — це може значно підвищити вашу продуктивність. Причому Firefox підтримує одночасно кілька зображень у картинці (Picture-in-Picture): наведіть курсор миші на відео, наприклад, на YouTube, і натисніть кнопку «Переглянути» у PiP, що спливе. Потім можна зробити це знову, якщо кожне відео відтворюється з окремої вкладки. Кожне вікно Picture-in-Pic-ture можна переміщати і змінювати розміри за потреби.

ПОШУК У ВІДКРИТИХ ВКЛАДКАХ

Серед безлічі відкритих одночасно вкладок важко швидко знайти ту, що потрібно, адже кожен заголовок вкладки зменшується в розмірі, коли додається новий. Ви можете здійснювати пошук у заголовках відкритих вкладок, ввівши символ відсотка (%), а потім пробіл перед пошуковими термінами в адресному рядку. Якщо з’являться якісь збіги, натисніть посилання «Перейти на вкладку», щоб перейти безпосередньо до однієї з них.

БЛОКУВАННЯ ЗАПИТІВ НА СПОВІЩЕННЯ ВЕБСАЙТУ

Сьогодні багато вебсайтів запитують (відразу після того, як ви перейдете до них), чи згодні ви на приймання сповіщення. Керувати своїми виборами можна, натиснувши «Параметри» у меню Fire-fox, потім «Конфіденційність та безпека» та «Налаштування» поруч із «Сповіщення». Якщо ви не хочете мати справи з цими запитами на дозвіл взагалі, установіть прапорець Блокувати нові запити із проханням дозволити сповіщення, що не дасть сайтам можливості запитувати вас.

ПОДИВІТЬСЯ, ЯК САЙТИ ВІДСТЕЖУЮТЬ ВАС

Якщо подивитися на лівий край адресного рядка у Firefox, видно значок щита, а за ним — усі дані про те, як браузер обмежує способи, якими поточний сайт (і його реклама) може відстежувати вас. Натисніть на цей щит, щоб переглянути подробиці, а потім оберіть будь-яку категорію для повного викладу. Також можна вибрати панель захисту, щоб побачити, скільки файлів cookie та інших трекерів Firefox блокує (це може бути набагато більше, ніж ви очікуєте).

ОТРИМАЙТЕ РЕКОМЕНДОВАНІ ІСТОРІЇ ВІД POCKET

Сервіс Pocket дає змогу зберегти будь-яку вебсторінку або статтю, яку ви переглядаєте, у свій список для подальшого читання «Читайте пізніше» (read-it-later). Ви можете продовжити читання навіть в автономному режимі.

Firefox пропонує використання Pocket за замовчуванням, що означає, що ви можете без проблем зберегти будь-яку статтю або вебсторінку, яку ви відвідуєте. Все, що вам потрібно зробити, це натиснути кнопку Pocket у верхній правій панелі інструментів, і Firefox автоматично збереже будь-яку сторінку, яку ви переглядаєте, у Pocket. Звісно, для цього спочатку потрібно зв’язати свій обліковий запис. На щастя, Firefox може трохи полегшити цей процес. Якщо у вас уже є обліковий запис Firefox, ви вже готові до роботи, а якщо ні, то зареєструватися у сервісі легко.

Зручність цього сервісу полягає в тому, що ви можете отримати доступ до відкладених статей або вебсторінок з будь-якого іншого пристрою, наприклад з телефону, планшета чи навіть іншого комп’ютера. Це працює незалежно від того, чи під’єднані ви до інтернету в конкретний момент.

ВІЗЬМІТЬ ПІД КОНТРОЛЬ СВОЮ ПАНЕЛЬ ІНСТРУМЕНТІВ

Щодо панелі інструментів у Firefox, то її макет і параметри можуть мати велике значення в тому, як швидко ви переміщаєтеся в інтернеті. Firefox завжди пропонував багато способів налаштувати панель інструментів: якщо відкрити головне меню Firefox і натиснути «Налаштувати панель інструментів», ви зможете вибрати, які ярлики з’являтимуться на ньому та де вони розташовуватимуться. Перетягуйте значки і пам’ятайте, що праворуч також є меню.

ДОДАЙТЕ ТЕГИ ДО СВОЇХ ЗАКЛАДОК

Ви можете впорядкувати свої закладки Firefox у папки як зазвичай, але також можна застосувати до них теги. У меню Fire-fox виберіть «Бібліотека», «Закладки» та «Керування закладками», і якщо виберете закладку, зможете додати до неї теги (теги також можна додати під час створення нових закладок). Ви самі вирішуєте, як використовувати теги закладок. Вони можуть допомогти вам згрупувати посилання за темами: дозвілля, робота в офісі, інтереси й хобі тощо.

ГРУПУЙТЕ І ПЕРЕМІЩАЙТЕ ВКЛАДКИ

Для будь-якого досвідченого користувача Firefox важливо стежити за тим, щоб мати контроль над відкритими вкладками. Якщо ви утримуєте Shift під час натискання, можете вибрати кілька вкладок одночасно, що ідеально підходить для переміщення, закриття, вимкнення звуку або закріплення усіх їх разом. Незалежно від того, вибираєте ви одну вкладку чи кілька, зверніть увагу, що можна клацнути правою кнопкою миші заголовок(и) вкладки та вибрати «Перемістити вкладки», щоб перемістити їх на початок чи в кінець списку (або створити нове вікно).

КНОПКА «ЗАБУТИ» У FIREFOX

Існує чимало причин, чому може знадобитися очистити історію свого вебпереглядача, і Firefox надає багато варіантів для цього.

Приватний перегляд — це функція, яка дає змогу відвідувати сайти, знаючи, що ваші дані із сеансу будуть видалені. Крім того, ви завжди можете вручну очистити свою історію. У Firefox можна вибрати, яку саме інформацію видалити, а також визначити період, за який потрібно видалити дані.

Якщо вам потрібно регулярно очищати історію свого вебпереглядача, спробуйте кнопку «Забути». Вона запропонує три різні проміжки часу, а після вибору потрібного вам періоду закриє вікна, очистить браузер і файли cookie та відкриє нове вікно, щоб ви могли продовжити вебперегляд.

Додати цю функцію до Firefox дуже легко. Все, що вам потрібно зробити, — це перейти до кнопки «гамбургера» у верхньому правому куті браузера. Потім слід натиснути «Більше інструментів», а далі — «Налаштувати панель інструментів». Це дасть змогу додати великий набір допоміжних кнопок у верхньому правому куті браузера, але та, яку ви шукаєте, — це «Забути». Перетягніть її у потрібну позицію на панелі інструментів, і все готово.

Змініть вигляд Firefox

Вам не потрібно задовольнятися (ідеально гарним) виглядом Firefox за замовчуванням, якщо ви цього не хочете. Виберіть «Додатки і теми» у головному меню вебпереглядача, і ви зможете поринути у світ альтернативних образів, створених Mozilla та зовнішніми розробниками. Програма запропонує вам кілька рекомендованих пропозицій. Крім цього, можете натиснути «Знайти більше доповнень», щоб побачити інші теми в інтернеті. Також можна створювати власні теми за допомогою Firefox Color.

ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ СКРІНШОТІВ ЕКРАНА FIREFOX

Використовуючи лише вбудовані інструменти для знімків екрана (скріншотів), часто доводиться витрачати час на обрізання, іменування та редагування файлів.

Інструмент для знімків екрана Firefox допомагає вирішити цю проблему. Активувати його можна трьома різними способами.

Інструмент для створення знімків екрана має багато функцій. Можна сфотографувати цілі сторінки або лише те, що зараз знаходиться у вашому браузері (за винятком панелей інструментів і вкладок у верхній частині). Або ж ви можете клацнути й перетягнути, щоб вибрати точну частину. Якщо ви хочете зробити знімок певного зображення, натисніть на нього, а інструмент легко це «заскрінить».

Ви можете скопіювати зображення в буфер обміну чи зберегти його у потрібну папку.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ СИНХРОНІЗАЦІЮ FIREFOX

Якщо ви з тих, хто регулярно перемикається між кількома пристроями, то функція синхронізації Firefox стане вам у пригоді.

Firefox Sync дає змогу синхронізувати закладки, історію, вкладки та багато іншого на всіх ваших пристроях. Це означає, що після налаштування цієї функції зможете переглядати вебсторінки на своєму телефоні чи планшеті, а потім переходити до комп’ютера, не шукаючи вебсторінок повторно (готові вкладки чекатимуть вас у браузері). Тобто все, що ви переглядали на одному пристрої, відображатиметься на іншому.

Щоб отримати доступ до цієї функції, вам потрібно ввійти до свого облікового запису Firefox на цих пристроях.

Отримати доступ до налаштувань функцій синхронізації можна в розділі «Синхронізація» вікна налаштувань сервісу.

ВСТАНОВІТЬ ОСНОВНИЙ ПАРОЛЬ

Основний пароль Firefox — це функція, що дає змогу повністю контролювати свій браузер, незалежно від того, скільки людей ним користується. Firefox автоматично зберігає імена користувачів і паролі, коли ви входите в систему за замовчуванням. Але якщо кілька людей користуються одним комп'ютером, це означає, що вони можуть легко отримати доступ до вашої інформації, а це небезпечно.

Основний пароль (Primary Password) допомагає вирішити цю проблему, пропонуючи встановити один пароль для захисту ваших збережених логінів і паролів. Це означає, що вам більше не доведеться турбуватися про те, що інші отримають доступ до важливої інформації без вашого відома.

Для встановлення основного пароля (або майстер-пароля) скористайтеся налаштуваннями браузера: в розділі «Конфіденційність і захист» потрібно активізувати перемикач «Використовувати майстер-пароль».

РОЗСИЛАЙТЕ ВКЛАДКИ ПО ВСІХ ПРИСТРОЯХ

Окрім синхронізації Firefox, ви можете відправити статтю, рецепт чи вебсайт, які ви відкривали на своєму телефоні, на свій комп’ютер. Надішліть цю вкладку (або кілька вкладок) на будь-який пристрій, де ви ввійшли у свій обліковий запис Firefox.

Ця функція працює і у зворотному порядку, тому ви також можете надіслати вкладку зі свого комп’ютера на телефон. Продовжуйте читати там, де ви зупинилися, використовуючи вкладки надсилання у Firefox.

ЗНОВУ ВІДКРИЙТЕ ЗАКРИТУ ВКЛАДКУ

Випадково закрита потрібна вкладка може попсувати вам нерви. Але не впадайте в паніку.

Натисніть Ctrl + shift + T — для ПК або Command + shift + T — для Mac і вкладка миттєво знову буде відкрита. Ви навіть можете зробити це кілька разів, щоб знову відкрити кілька закритих вкладок. Така потреба часто буває під час вебсерфінгу.