Архіви надаватимуть архівні довідки навіть за відсутності оригіналів

Державна архівна служба України внесла ініціативні зміни до нормативно-правих актів, якими регулюються питання використання копій документів НАФ України та повідомляє, що наказ Міністерства юстиції України від 15 серпня 2023 року № 2941/5 «Про внесення змін до деяких нормативно-правих актів Міністерства юстиції України щодо оформлення архівних довідок (копій, витягів)», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16 серпня 2023 року за № 1418/40474 згідно з наказом Міністерства юстиції України від 16 серпня 2023 року № 2957/5.

Ці зміни у Правилах роботи архівних установ та Порядку виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів) на які чекали як архівісти, так і всі громадяни України.

Завдяки ним, архіви зможуть надавати архівні довідки та витяги за оцифрованими документами фонду користування в разі відсутності/втрати оригіналів таких документів (невиправно пошкоджені, викрадені або незаконно вивезені).

У разі знаходження архіву на тимчасово окупованій території і неможливості виконання інформаційних запитів громадян, Укрдержархів може визначити іншу державну архівну установу тимчасовим зберігачем фонду користування або страхового фонду, якому делегується право видавати інформаційні документи.

Під час широкомасштабної агресивної війни росії проти України затвердження таких змін набуває особливої ваги і сприятиме соціально-правовому захисту громадян України, підтвердженню їхніх законних прав та інтересів.

Найближчим часом Укрдержархів презентує порядок видачі таких інформаційних документів, стежте за анонсами на наших зовнішніх каналах комунікацій. 

Джерело: Державна архівна служба України